Wakisashi, Japan

Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan
Wakisashi, Japan

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

WAKISASHI, silvertsuba och silverbeslag, svart lackbalja med dekor av trollsländor i guldlack, signerad, klingens längd ca 52 cm, totallängd ca 82 cm

Bruksslitage, märken, fläckar, kudzuka saknas

831976

2020-10-28