Wakisashi, Japan
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
WAKISASHI, silvertsuba och silverbeslag, svart lackbalja med dekor av trollsländor i guldlack, signerad, klingens längd ca 52 cm, totallängd ca 82 cm
Bruksslitage, märken, fläckar, kudzuka saknas
831976
2020-10-28