Katana och Wakisashi, Japan
Klubbat för:
52 000 SEK
Arviointi
25 000 SEK
Kuvaus
KATANA och WAKISASHI, Japan, lackbalja, järntsuba, katana: klingans längd ca 72, totallängd ca 100 cm, wakisashi: signerad, med bra hamon, klingans längd 45 cm, totallängd 67 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, tryckmärken, smärre skador, mindre lagningar, wakisashi saknar mindre beslag
832031
Päivämäärä:
2020-10-28