Kaffeservis Blå Måsen Bing & Gröndahl

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BING & GRÖNDAHL, 35 dlr "Blå Måsen", porslin med guldkant, bestående av: 12 koppar med fat nr 305, 13 assietter nr 616, 2 kakfat nr 427 samt 428, 2 ljusstakar 503, 1 vas 678, 1 vas/ciggaretthållare nr 672, 1 askfat nr 333, 1 gräddkanna 393, 1 sockerskål med lock nr 593, 1 kaffekanna med lock nr 301

Smärre slitage, mikronagg kan förekomma

832049

2020-11-02