Wärff samt Borgström

Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström
Wärff samt Borgström

Klubbat för:

350 SEK

1 500 SEK

GÖRAN WÄRFF, skål, färgat glas i underfång, gravyrsignerad, 1979, höjd ca märkt unik 1120, höjd ca 7 cm, MATZ BORGSTRÖM, fat, Orrefors, dekor i rött och svart, signerad Orrefors 4690-79, diameter 27,5 cm

Smärre rispor miniatyrnagg på foten av Wärff skålen

832054

2020-10-29