Roland Svensson 2 vol

Roland Svensson 2 vol
Roland Svensson 2 vol
Roland Svensson 2 vol
Roland Svensson 2 vol
Roland Svensson 2 vol
Roland Svensson 2 vol
Roland Svensson 2 vol
Roland Svensson 2 vol

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROLAND SVENSSON (2). Skärgårdsliv i gången tid. Stockholm, Bonniers, 1961.
8:o. 253 x 185 mm. Blått skinnband med ryggtitel i svart och guld, gulddekor och inre denteller, övre guldsnitt och medbundet omslag (Nordiska bokhandeln). Genomskinligt omslag. Pappkassett.
Bibliofilutgåva, tryckt i sammanlagt 300 numrerade och signerade exemplar, varav detta är 142. Roland Svenssons signatur i blyerts på titelbladet.

Grandien. I Roland Svenssons övärld. 1995. Linnéband. Omslag.

2 vol.

Skärgårdsliv - genomskinligt omslaget med lagad reva, skador.
Övärld - omslag med reva.

832063

2020-10-27