J. Blaeu karta över Ven

J. Blaeu karta över Ven
J. Blaeu karta över Ven
J. Blaeu karta över Ven
J. Blaeu karta över Ven

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOHANNES BLAEU, karta, handkolorerat, 1600-tal,"Insula Hvaena sive Venusia, a Guiljelmo Blaeu, cum sub Tychone Astronomiae operam daret, delineata" "Fretum Danicum vulgo De Sundt", ca 42x52,5 cm

Ej examinerad ur ram, revor, veck, smärre slitage, gulnat

832072

2020-10-28