J. Blaeu karta över Ven
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHANNES BLAEU, karta, handkolorerat, 1600-tal,"Insula Hvaena sive Venusia, a Guiljelmo Blaeu, cum sub Tychone Astronomiae operam daret, delineata" "Fretum Danicum vulgo De Sundt", ca 42x52,5 cm
Ej examinerad ur ram, revor, veck, smärre slitage, gulnat
832072
2020-10-28