Bålskål 1800-tal Rörstrand

Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand
Bålskål 1800-tal Rörstrand

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BÅLSKÅL på underfat, 1800-talets mitt, Rörstrand, dekor i flytande blå, skålens höjd 18, diameter 32,5 cm

Underfatet ej tillhörande, skålen med stjärnspricka

832104

2020-10-27