Taklampa Uppsala Nya Armaturfabrik
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SVEN MARKELIUS (Sverige, 1889-1972),
taklampa, Uppsala Nya Armaturfabrik AB, Köping, typ 703080, 1900-talets senare del, vitlackerad plåt, höjd 100, diameter 95 cm , Uppsala Nya Armaturfabrik AB, Köping, typ 703080, 1900-talets senare del, vitlackerad plåt, höjd ca 100, diameter 95 cm
Plåt och lackskador
832124
2020-10-27