Gaslykta
Klubbat för:
1 300 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
GATLYKTA, 1900-talets första hälft, svartmålad metall, sexkantig med glasade sidor, längd ca 78 cm, höjd ca 65 cm.
Proveniens Vänersborg.
Zustandsbeschreibung
Slitage, färgbortfall, glas med sprickor, ej funktionstestad.
832135
2020-11-16