Karmstolar empire Ryssland
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets början, empire, Ryssland/Baltikum, fanerade i mahogny, armlän avslutandes i kraftigt rundade voluter, främre benparet med skuren dekor, sitthöjd ca 41cm
Lagning, senare klädsel
832169
2020-10-29