Karmstolar empire Ryssland

Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland
Karmstolar empire Ryssland

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets början, empire, Ryssland/Baltikum, fanerade i mahogny, armlän avslutandes i kraftigt rundade voluter, främre benparet med skuren dekor, sitthöjd ca 41cm

Lagning, senare klädsel

832169

2020-10-29