Rölakansmatta INGRID DESSAU Kristianstad Läns Hems
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
INGRID DESSAU, matta, rölakan och gobelängteknik, 1950-tal, signerad KLH ID (Kristianstad Läns Hemslöjd, Ingrid Dessau) samt EMCM, rödmelerad botten med polykromt harlekin mönster och ränder, ca 243x132 cm
Bruksslitage, saknar fransar
832261
2020-11-02