Rölakansmatta INGRID DESSAU Kristianstad Läns Hems

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

INGRID DESSAU, matta, rölakan och gobelängteknik, 1950-tal, signerad KLH ID (Kristianstad Läns Hemslöjd, Ingrid Dessau) samt EMCM, rödmelerad botten med polykromt harlekin mönster och ränder, ca 243x132 cm

Bruksslitage, saknar fransar

832261

2020-11-02