Vägglyktor Cordelia
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄGGLYKTOR, ett par, gjutjärn, tidigt 1900-tal, dekor med hästekipage samt skrift "Cordelia", längd ca 145, lyktorna 40x40 cm
Ena lyktan saknar glas, andra med plastglas, väderrelaterat slitage med mindre rostangrepp
832268
2020-11-02