Vägglyktor Cordelia

Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia
Vägglyktor Cordelia

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VÄGGLYKTOR, ett par, gjutjärn, tidigt 1900-tal, dekor med hästekipage samt skrift "Cordelia", längd ca 145, lyktorna 40x40 cm

Ena lyktan saknar glas, andra med plastglas, väderrelaterat slitage med mindre rostangrepp

832268

2020-11-02