Byrå rokoko
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
BYRÅ Rokoko, 1700-tal, Stockholmsarbete, fanerad i jakaranda och alm, marmorskiva, inläggningar i form av fält och romber, draghandtag och nyckelskyltar av förgylld brons, höjd ca 79 cm, 104x56 cm
renoverad, kompletterad, lås från 1800-talet, skivan senare samt med flertalet lagningar
832273
2020-11-06