Byrå rokoko

Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

BYRÅ Rokoko, 1700-tal, Stockholmsarbete, fanerad i jakaranda och alm, marmorskiva, inläggningar i form av fält och romber, draghandtag och nyckelskyltar av förgylld brons, höjd ca 79 cm, 104x56 cm

renoverad, kompletterad, lås från 1800-talet, skivan senare samt med flertalet lagningar

832273

2020-11-06