Dosa med lock glas silver och emalj
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOSA, glas, klotformad, lock av silver med dekor av guillocherad emalj samt ryska kejserliga dubbelörnen i relief, 1900-talets andra hälft, borttagna ryska prestigestämplar, höjd 6,5 cm, lockets vikt 76 g
832374
2020-12-19