Dosa med lock glas silver och emalj

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOSA, glas, klotformad, lock av silver med dekor av guillocherad emalj samt ryska kejserliga dubbelörnen i relief, 1900-talets andra hälft, borttagna ryska prestigestämplar, höjd 6,5 cm, lockets vikt 76 g

832374

2020-12-19