Dessertskålar pressglas
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DESSERTSKÅLAR, 10 st, "Tarantella", Glimma Glasbruk, omkring 1900-talets mitt, oliktonade färgmassor, fot med reliefmönster, 3 med etikett, diameter ca 9, höjd ca 6,5 cm
Bruksslitage, 4 st med smärre nagg, mikronagg kan förekomma
832460
2020-11-02