Dessertskålar pressglas

Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas
Dessertskålar pressglas

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DESSERTSKÅLAR, 10 st, "Tarantella", Glimma Glasbruk, omkring 1900-talets mitt, oliktonade färgmassor, fot med reliefmönster, 3 med etikett, diameter ca 9, höjd ca 6,5 cm

Bruksslitage, 4 st med smärre nagg, mikronagg kan förekomma

832460

2020-11-02