Ernestine tallrikar
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERNESTINE, 16 st, tallrikar, 1900-talets andra hälft, Salerno, Italien, flintgods, bestående av: 8 mattallrikar (diameter ca 26,5) samt 8 förrättstallrikar (diameter ca 19,5 cm)
Bruksslitage, 1 förrättstallrik med nagg, mikronagg kan förekomma
832543
2020-11-02