Ernestine tallrikar

Ernestine tallrikar
Ernestine tallrikar
Ernestine tallrikar
Ernestine tallrikar
Ernestine tallrikar
Ernestine tallrikar

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERNESTINE, 16 st, tallrikar, 1900-talets andra hälft, Salerno, Italien, flintgods, bestående av: 8 mattallrikar (diameter ca 26,5) samt 8 förrättstallrikar (diameter ca 19,5 cm)

Bruksslitage, 1 förrättstallrik med nagg, mikronagg kan förekomma

832543

2020-11-02