Matskedar 1700-tal silver

Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver
Matskedar 1700-tal silver

Klubbat för:

1 000 SEK

1 200 SEK

MATSKEDAR, 2 st, silver, Mathias Forswall Uppsala 1777 samt Samuel Lundal Gävle 1775, längd 20-21 cm

Slitage och gravyrer, en något böjd

832581

2020-10-28