Dörrpar
Klubbat för:
3 600 SEK
4 000 SEK
DÖRRPAR, 1800-tal, bemålade i grönt, dekor med kornish, infällda kasetter med delvis räfflad dekor, handtag samt lås av järnsmide, ca 186x65 cm
Ingår i temaauktionen Allmoge
Bruksslitage, flagnad färg
832617
2020-10-28