Servis Gustavsberg

Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

WILHELM KÅGE, servis, Gustavsberg, totalt 136 dlr, 1960-tal, benporslin, vit med räfflad dekor och förgyllda kanter, bestående av: 9 upplägningsfat, 7 upplägningsskålar, 13 förrättstallrikar, 27 mattallrikar, 16 desserttallrikar, 17 sopptallrikar, 13 djupa tallrikar, 43 assietter, 11 moccakoppar, 8 kaffekoppar, 8 tekoppar, 3 såsskålar, kaffekanna, tekanna, gräddkanna samt tillbringare

ett fåtal med nagg, en med spricka, någon obetydlig ej noterad skada kan förekomma.

832652

2020-10-30