Med originalakvarell av Oskar Bergman
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSKAR BERGMAN. CARLSUND, OTTO G. Oskar Bergman. En studie. 1940. 1 signerad originalakvarell ca 165x100 mm. av Oscar Bergman, färgplanscher o.a. illustrationer.
Oskuren i originalomslag, bruntonat i marginalerna, blekt rygg. Upplaga tryckt i 50 nr. exemplar, detta nr 16.
Se text
832721
2020-10-29