Med originalakvarell av Oskar Bergman

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OSKAR BERGMAN. CARLSUND, OTTO G. Oskar Bergman. En studie. 1940. 1 signerad originalakvarell ca 165x100 mm. av Oscar Bergman, färgplanscher o.a. illustrationer.

Oskuren i originalomslag, bruntonat i marginalerna, blekt rygg. Upplaga tryckt i 50 nr. exemplar, detta nr 16.

Se text

832721

2020-10-29