Piedestal

Piedestal
Piedestal
Piedestal
Piedestal
Piedestal
Piedestal
Piedestal
Piedestal

Klubbat för:

6 800 SEK

2 500 SEK

PIEDESTAL, tidigt 1900-tal, antikiserande stil, förgyllda detaljer samt bronserade stomme, toppskivan av kolmårdsmarmor, benen med dekor av egyptiserande kvinnofigurer samt fotavlsut med lejontassar, centralt med pinjekotte samt marmorering, höjd ca 90, 40x40 cm

Ingår i temaauktionen Grand tour

Ostadig vid fogarna, färgbortfall, slitage

832800

2020-11-08