Bordsfotogenlampa
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, kupa med frostad dekor, detaljer i mässing, underede i patinerad vitmetall med dekor av stiliserade ansikten, på sockel av sten, höjd ca 59 cm
Ingår i temaauktionen Grand Tour
Bruksslitage
832809
2020-11-08