Bordsfotogenlampa

Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, kupa med frostad dekor, detaljer i mässing, underede i patinerad vitmetall med dekor av stiliserade ansikten, på sockel av sten, höjd ca 59 cm

Ingår i temaauktionen Grand Tour

Bruksslitage

832809

2020-11-08