Skål brons och silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, 1800-tal, försilvrad brons, skulpterad dekor, i form av tjurhuvuden, höjd ca 17, diameter 27 cm
Ingår i temaauktionen Grand Tour
Åldersrelaterat slitage, har sannolikt legat i jorden
832821
2020-11-08