Skulptur
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYST, fältherren Pompejus, gips, samtida, avgjutning efter original på Glyptoteket, Köpenhamn, brickmärkt "Ny Carlsberg Glyptotek Köbenhavn Eneret", höjd ca 39 cm
Ingår i temaauktionen "Grand tour"
Nagg på sockeln, smäre slitage
832874
2020-11-08