Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

1 800 SEK

2 000 SEK

BYST, fältherren Pompejus, gips, samtida, avgjutning efter original på Glyptoteket, Köpenhamn, brickmärkt "Ny Carlsberg Glyptotek Köbenhavn Eneret", höjd ca 39 cm

Ingår i temaauktionen "Grand tour"

Nagg på sockeln, smäre slitage

832874

2020-11-08