Skulptur
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR, tidigt 1900-tal, i form av byst föreställande Apollo di Belvedere, på baksidan märkt Alten-Gesellschaft vor in H Cladent eck sohn, sockeln i röd serpentin samt brons, höjd ca 17,5 cm
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Ett hörnnagg, slitage
832877
2020-11-08