Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, tidigt 1900-tal, i form av byst föreställande Apollo di Belvedere, på baksidan märkt Alten-Gesellschaft vor in H Cladent eck sohn, sockeln i röd serpentin samt brons, höjd ca 17,5 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Ett hörnnagg, slitage

832877

2020-11-08