Sigillstamp

Sigillstamp
Sigillstamp
Sigillstamp
Sigillstamp
Sigillstamp
Sigillstamp
Sigillstamp
Sigillstamp
Sigillstamp
Sigillstamp

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIGILLSTAMP, 1800-tal, i form av den romerske kejsaren Lucius Verus, med adligt familjevapen, på baksidan stämplad M L samt med en figur, försilvrad brons, fristående sockel i 2 marmorsorter, stampens höjd ca 9, med sockeln 16 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Slitage, nagg på sockeln

832878

2020-11-08