Bordsdekoration
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSDEKORATION, 1800-talets andra hälft, i form av sjöjungfru på sköldpadda uppbärande en snäcka med en drake, brons, sockel i svart kalksten/marmor, höjd ca 30 cm
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Slitage, flera nagg på sockeln
832879
2020-11-08