Bordsdekoration

Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSDEKORATION, 1800-talets andra hälft, i form av sjöjungfru på sköldpadda uppbärande en snäcka med en drake, brons, sockel i svart kalksten/marmor, höjd ca 30 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Slitage, flera nagg på sockeln

832879

2020-11-08