Bordsdekoration

Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSDEKORATION, 1900-talets första hälft, i form av triton som håller upp en turbosnäcka, skuren i trä samt förgylld och bronserad, sockel i ljus marmor, höjd ca 31 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Ett par fingarar av, torrsprickor, nagg och slitage

832881

2020-11-08