Bordsdekoration
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSDEKORATION, 1900-talets första hälft, i form av triton som håller upp en turbosnäcka, skuren i trä samt förgylld och bronserad, sockel i ljus marmor, höjd ca 31 cm
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Ett par fingarar av, torrsprickor, nagg och slitage
832881
2020-11-08