Bläckställ
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BLÄCKSTÄLL, empire, 1800-talets första fjärdedel, brännförgylld brons, avbildarfigur vid bord med vetenskapliga symboler samt oljelampa, avtagbart hölje, brons, höjd ca 15, längd 11 cm
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Bruks och åldersrelaterat slitage
832889
2020-11-08