Bläckställ

Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BLÄCKSTÄLL, empire, 1800-talets första fjärdedel, brännförgylld brons, avbildarfigur vid bord med vetenskapliga symboler samt oljelampa, avtagbart hölje, brons, höjd ca 15, längd 11 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Bruks och åldersrelaterat slitage

832889

2020-11-08