Medaljong
Klubbat för:
4 200 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
MEDALJONG, 1800-talets första hälft, Grand Tour souvenir, delvis brännförgylld brons, röd marmorplatta (rosso antico) med inskriptionen CARPERE PROMPTIVS OVAM IMITARI, diameter ca 14 cm
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Zustandsbeschreibung
Slitage, öglan för upphängning med bucklor
832894
2020-11-08