Medaljong

Medaljong
Medaljong
Medaljong
Medaljong
Medaljong
Medaljong
Medaljong
Medaljong

Klubbat för:

4 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

MEDALJONG, 1800-talets första hälft, Grand Tour souvenir, delvis brännförgylld brons, röd marmorplatta (rosso antico) med inskriptionen CARPERE PROMPTIVS OVAM IMITARI, diameter ca 14 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Zustandsbeschreibung

Slitage, öglan för upphängning med bucklor

832894

2020-11-08