Skulpturer

Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTURER (2) 1800-talets slut, föreställande kardinal Richelieu samt man i antikiserande kläder, patinerad brons, sockel i marmor (siena giallo) samt svärtat trä, höjd ca 15 samt 15,5 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Stötmärke på Richelieus näsa, nagg och spricka på marmorsockeln, slitage

832895

2020-11-08