Silverbrosch

Silverbrosch
Silverbrosch
Silverbrosch
Silverbrosch
Silverbrosch
Silverbrosch

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BROSCH, silver, med infattade hellenistiska bronsmynt ARMBAND, förgylld metall och infattade stenskarabeér i bl a, karneol, jaspis och tigeröga, broschens längd ca 4,8, armbandets yttre diameter 6,5 cm

Ingår i temaauktionen Grand Tour

Slitage, mynten jordfynd

832899

2020-11-08