Ariadne på en panter
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARIADNE PÅ EN PANTER, Gustavsberg, slutet av 1800-talet, parian, skulpturen är löstagbar från sockeln, total höjd ca 43, samt 35x18 cm
Ingår i temaauktionen Grand Tour
Kraftigt slitage, ställvis med sprickor och lagningar
832910
2020-11-08