Ariadne på en panter

Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARIADNE PÅ EN PANTER, Gustavsberg, slutet av 1800-talet, parian, skulpturen är löstagbar från sockeln, total höjd ca 43, samt 35x18 cm

Ingår i temaauktionen Grand Tour

Kraftigt slitage, ställvis med sprickor och lagningar

832910

2020-11-08