Soffa "Samsas" Carl Malmsten
2020-10-30
832945
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft, resår fast stoppning, klädsel i blå möbeltextil, rygg med puskor, sitthöjd ca 39, längd 180 cm
Bruksslitage, slitage på textil, ställvis med fläckar och nötning