Värmefat 2 st Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄRMEFAT, (2) porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, motiv med pagoder i flodlandskap, höjd ca 3,5-4,5 cm, diameter ca 26,5-29 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, sprickor, lagningar
832950
2020-10-30