Värmefat 2 st Kina

Värmefat 2 st Kina
Värmefat 2 st Kina
Värmefat 2 st Kina
Värmefat 2 st Kina
Värmefat 2 st Kina
Värmefat 2 st Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VÄRMEFAT, (2) porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, motiv med pagoder i flodlandskap, höjd ca 3,5-4,5 cm, diameter ca 26,5-29 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, sprickor, lagningar

832950

2020-10-30