Alvar Aalto stol model 69

Alvar Aalto stol model 69
Alvar Aalto stol model 69
Alvar Aalto stol model 69
Alvar Aalto stol model 69
Alvar Aalto stol model 69
Alvar Aalto stol model 69
Alvar Aalto stol model 69
Alvar Aalto stol model 69

Klubbat för:

540 EUR

Schätzwert

200 EUR

Beschreibung

ALVAR AALTO, STOL, modell 69, Artek 1940-tal, lackad björk, höjd 74 cm, bredd 43,5 cm, sitthöjd 44 cm

Zustandsbeschreibung

Hårt slitage, märcken, senare lack yta

832957

2020-11-16