Alvar Aalto stol modell 69

Alvar Aalto stol modell 69
Alvar Aalto stol modell 69
Alvar Aalto stol modell 69
Alvar Aalto stol modell 69
Alvar Aalto stol modell 69
Alvar Aalto stol modell 69
Alvar Aalto stol modell 69
Alvar Aalto stol modell 69

Klubbat för:

280 EUR

Schätzwert

200 EUR

Beschreibung

ALVAR AALTO, STOL, modell 69, Artek, 1900-talets mitt, lackad björk, sitsen med tygklädsel, höjd 74,5 cm, bredd 43,5 cm.

Zustandsbeschreibung

Omfattande slitage

833047

2020-11-16