Paisleysjal/duk omkring år 1900

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PAISLEYSJAL/DUK, omkring år 1900, klassiskt motiv i röda, bruna och beige toner, 300 (inklusive längden i fållarna) x150 cm, fållad i överkant och nederkant.

Bruksslitage, flera lagningar.

833069

2020-11-09